Obróbka CNC z ostrożnością. Od 1 pc do produkcji masowej. Darmowa analiza DFM.Zdobądź wycenę
Wybierz język

Części serwisowe CNC

Części serwisowe CNC to precyzyjne komponenty produkowane za pośrednictwem obsługi obróbki sterowanej komputerem, obejmujące wszystko od prostych uchwytów i dystansów po złożone obudowy, wały i elementy konstrukcyjne. Części serwisowe są określane przez ich funkcje - komponenty zamienne, części produkcyjne i części zaprojektowane na zamówienie, które utrzymują sprzęt lub kompletują montaż produktu. Materiały obejmują wszystkie powszechne metale i tworzywa sztuczne inżynieryjne. Tolerancje są utrzymywane w standardzie ± 0,02-0,05 mm, z precyzyjną pracą w ± 0,01 mm. Wykończenia powierzchniowe obejmują obróbkę, anodowanie, powlekanie, powlekanie proszkowe i wykończenie mechaniczne. Dokumentacja jakości obejmuje sprawozdania z badań materiałów, sprawozdania z kontroli wymiarowej i certyfikaty zgodności.

Nasze usługi obróbki CNC

From prototype to production — reliable quality, on-time delivery

Zapewniamy precyzyjne usługi obróbki CNC dla szerokiej gamy materiałów, w tym aluminium, stal, stal nierdzewna, miedź, mosiądz, tytan, PEEK, PTFE, acetal, nylon i inne tworzywa sztuczne inżynieryjne. Nasze możliwości produkcyjne obejmują frezowanie CNC 3-osiowe, 4-osiowe i 5-osiowe, a także toczenie CNC, nadające się zarówno do rozwoju prototypów, jak i do produkcji o dużych ilościach.

Dzięki certyfikacji ISO 9001:2015 i zaangażowaniu w jakość obsługujemy klientów z branży lotniczej, motoryzacyjnej, medycznej, elektronicznej, sprzętu przemysłowego i towarów konsumpcyjnych. Nasze wewnętrzne możliwości obejmują wykończenie powierzchni, anodowanie, powłokę proszkową, obróbkę cieplną oraz inspekcję za pomocą CMM i urządzeń pomiarowych optycznych.

Oferujemy konkurencyjne ceny, elastyczne terminy dostawy i pełną śledzalność materiału. Od prostych uchwytów po złożone precyzyjne komponenty, dostarczamy części spełniające Twoje specyfikacje z niezawodną jakością i terminową dostawą.

Materiały
  • FR4

  • PEEK

  • PTFE (Teflon)

  • POM-C

  • Ultem 1000 (PEI)

  • ABS

  • PET

  • Igus Iglidur

  • PAI

  • PPS

  • Polisulfon (PSU)

  • PMMA (akryl)

  • Stal stopowa 16MnCr5

  • PVC

  • Nylon 6

  • Polipropylen (PP)

  • Poliwęglan (PC)

  • HDPE

  • UHMW-PE

  • PPSU

  • Poliuretan (PU)

  • Mosiądz C38500

  • Mosiądz C360

  • Miedzi C101

  • Miedzi C110

  • Inconel 718

  • Invar 36

  • Stal łagodna S275JR

  • Stal łagodna A36

  • Stal łagodna S235JR

  • Stal łagodna 1045

  • Stal łagodna S355J2

  • Stal łagodna 1018

  • Stal narzędziowa H13

  • Stal narzędziowa S7

  • Stal narzędziowa A3

  • Stal narzędziowa O1

  • Stal narzędziowa A2

  • Stal narzędziowa D2

  • Poliimid (PI)

  • Tytan klasy 1

  • tytanu klasy 2

  • tytanu klasy 5

  • Aluminium 5083-H111

  • Aluminium 6063

  • Aluminium 5052

  • Aluminium 2024-T351

  • Aluminium 7050

  • Aluminium MIC-6

  • Aluminium 6082-T651

  • Aluminium 2017A

  • Aluminium 7075-T651

  • Aluminium 2014

  • Aluminium 6061-T651

  • Aluminium 7075-T7351

  • Stal stopowa 4140

  • Stal stopowa 4340

  • Stal stopowa 1215

  • Aluminium 6061-T6

  • Stal nierdzewna 15-5 PH

  • Stal nierdzewna 301

  • Stal nierdzewna 430

  • Stal nierdzewna 440C

  • Aluminium 6082

  • Stal nierdzewna 420

  • Aluminium 6060

  • Stal nierdzewna 2205 Duplex

  • Stal nierdzewna 416

  • Stal nierdzewna 17-4 PH

  • Stal nierdzewna 303

  • Stal nierdzewna 316 / 316L

  • Stal nierdzewna 304 / 304L

  • Aluminium 7075-T6

    SLINAR - CNC PSU

    Zasilacz

    Aplikacje obróbki CNC PSU PartsPolysulfone oferuje wysoką stabilność termiczną, przejrzystość i wybitną odporność hydrolityczną, co czyni go doskonałym wyborem do zastosowań medycznych, spożywczych i lotniczych wymagających powtarzalnej sterylizacji pary. Typowe części, które maszynujemy z zasilacza: Urządzenia medyczne: tace do instrumentów chirurgicznych, obudowy filtrów, części do przetwarzania płynów Usługa spożywcza i Przetwarzanie: Części sprzętu parnego, ekspresy do kawy, bloki filtracyjne Wysokotemperaturowe Elektryczne: Multipin Co

    Zrozumieć polisulfon (PSU) Pobierz plik PDF
    SLINAR - CNC PMMA (Acrylic)

    PMMA (akryl)

    PMMA jest przezroczystym sztywnym tworzywem sztywnym, często używanym jako zastępca szkła, a gdy wymagana jest wysoka przejrzystość, w celu osiągnięcia tego można wykonać wysoki proces polerowania.

    Zrozumieć PMMA (akryl) Pobierz plik PDF
    SLINAR - CNC PVC

    PVC

    PVC jest trzecim najczęściej używanym tworzywem sztucznym o wszechstronnie dobrych właściwościach mechanicznych, doskonałej odporności chemicznej i atmosferycznej oraz dobrej wytrzymałości.

    Zrozumieć PVC Pobierz plik PDF
    SLINAR - CNC PC

    PC

    Poliwęglan (CNC) ma doskonałą wytrzymałość na uderzenia i dobrą odporność na temperaturę. Nadaje się do zastosowań zewnętrznych. Może być kolorowy lub półprzezroczysty.

    Zrozumieć poliwęglan (PC) Pobierz plik PDF
    SLINAR - CNC HDPE

    HDPE

    HDPE (CNC) jest lekkim i wytrzymałym materiałem termoplastycznym, nadającym się do zastosowań zewnętrznych. Powszechnie używany do prototypów przed formowaniem wtryskowym.

    Zrozumieć HDPE Pobierz plik PDF
    SLINAR - CNC UHMW-PE

    UHMW-PE

    Polietylen o wysokiej gęstości jest bardzo wytrzymały ze względu na długą strukturę łańcucha i ma najwyższą wytrzymałość na uderzenia niż jakikolwiek termoplastyczny.

    Zrozumieć UHMW-PE Pobierz plik PDF
    SLINAR - CNC Aluminum 2014 | 3.1255 | 24345 | AlCu4SiMg

    Aluminium 2014,3,1255,24345,AlCu4SiMg

    Aluminium 2014 jest łatwe do obróbki i może być utwardzony, aby uzyskać wytrzymałość porównywalną do stali, ale jest podatny na korozję.

    Zrozumieć Aluminium 2014 Pobierz plik PDF
    SLINAR - CNC Aluminum 6061-T6 | 3.3211| 65028| AlMg1SiCu

    Aluminium 6061-T6.3.3211| 65028| AlMg1SiCu

    Aluminium 6061-T6 jest najbardziej wszechstronnym stopem do obróbki CNC, o doskonałej obróbkowości i odporności na korozję.

    Zrozumieć Aluminium 6061-T6 Pobierz plik PDF
Wnioski
  • Sprzęt przemysłowy: Części zamienne do pomp, zaworów i maszyn

  • Motoryzacja: Komponenty serwisowe dla silników, przekładni biegów i układów zawieszeń

  • Medyczne: Części zamienne i serwisowe do sprzętu diagnostycznego i chirurgicznego

  • Elektronika: Komponenty serwisowe do urządzeń produkcyjnych i testowych

  • Energia: Części serwisowe do turbin, sprężarek i urządzeń do wytwarzania energii

Możliwości

Produkujemy części serwisowe CNC we wszystkich powszechnych metalach i tworzywach sztucznych inżynieryjnych. Wyposażenie obejmuje frezowanie 3/4/5 osi, toczenie CNC z narzędziami na żywo i toczenie typu szwajcarskiego. Rozmiary części do 2000 mm x 800 mm x 600 mm do frezowania, średnica 600 mm do toczenia. Tolerancje zachowane do standardu ± 0,02-0,05 mm, precyzja ± 0,01 mm. Pełna inspekcja za pomocą CMM, certyfikacja materiału i raporty wymiarowe. Brak minimalnej ilości zamówienia.

Zakończenia

Wykończenie serwisowe CNC obejmuje pełną gamę obróbek powierzchniowych stosowanych po obróbce w celu poprawy odporności na korozję, odporności na zużycie, właściwości elektrycznych i wyglądu. Właściwe wykończenie zależy od materiału podstawowego i środowiska zastosowania. Poniżej znajdują się kategorie wykończenia dostępne za pośrednictwem naszego serwisu CNC.

Anodowanie (aluminium)

  • Przezroczyste anodowanie (typ II): Przezroczysta warstwa tlenkowa ochronna. Ogólna ochrona przed korozją z naturalnym wyglądem aluminium.

  • Czarne anodowanie: Trwałe ciemne wykończenie dla ochrony przed korozją i estetyką.

  • Anodowanie kolorowe: Dostępne w niebieskich, czerwonych, złotych, zielonych i niestandardowych kolorach do celów identyfikacyjnych lub dekoracyjnych.

  • Anodowanie twarde (typ III): gruba, gęsta powłoka tlenkowa (25-50 μm) zapewnia odporność na zużycie na poruszających się powierzchniach kontaktowych i wymagających środowiskach.

  • Anodowanie kwasem chromowym: cienka powłoka o minimalnym wpływie zmęczenia, określona dla części konstrukcyjnych lotniczych i kosmicznych.

Powłoki konwersji chemicznej

  • Chem-Film (Alodyna / Irydyt): cienka, przewodząca warstwa tlenkowa do aluminium. Zachowuje przewodność elektryczną i zapewnia umiarkowaną ochronę przed korozją. Standard do zastosowań elektronicznych i jako podstawa do malowania lub klejenia.

  • Pasywacja: Obróbka chemiczna stali nierdzewnej i tytanu, która usuwa wolne zanieczyszczenie żelaza i powierzchni, przywracając ochronną warstwę tlenkową.

  • Elektropolerowanie: Elektrochemiczne usuwanie materiału powierzchniowego na stali nierdzewnej i miedzi, poprawa wykończenia i odporności na korozję. Osiąga Ra 0,4 μm lub lepszy.

Powlekanie

  • Cynkowanie: Podstawowa ochrona przed korozją części ze stali węglowej. Niski koszt, nadaje się do środowisk wewnętrznych i umiarkowanych.

  • Bezelektrowe niklowanie: Jednolita powłoka niklowo-fosforowa na złożonych geometriach. Zapewnia twardość, odporność na zużycie i ochronę przed korozją. Żadnego gromadzenia krawędzi.

  • Twarde chromowanie: gruba, odporna na zużycie powłoka do wałów, prętów tłokowych i powierzchni łożysk. Doskonała odporność na ścieranie.

  • Ocynowanie: lutowność i ochrona przed korozją komponentów elektrycznych i elektronicznych.

  • Plating srebrny: Maksymalna przewodność elektryczna dla kontaktów i złączy.

  • Pozłocenie: odporna na korozję powłoka przewodząca dla krytycznych kontaktów elektrycznych.

Powłoka

  • Powłoka proszkowa: suchy proszek polimerowy utwardzony do trwałego, dekoracyjnego wykończenia. Dostępny w dowolnym kolorze RAL z doskonałą odpornością na korozję do zastosowań zewnętrznych i wysokich kontaktów.

  • Powłoka PTFE / Teflon: Niskie tarcie, powierzchnia nieprzylepna do przesuwania i uszczelniania zastosowań. Odporny na działanie chemiczne i stabilny w temperaturze.

  • Powłoka ceramiczna: odporność na wysokie temperatury i twardość do specjalistycznych zastosowań przemysłowych.

  • Powłoka fosforanowa: Podstawa do przyczepności farby i łagodnej ochrony przed korozją na częściach stalowych.

  • Czarny tlenek: łagodna ochrona przed korozją z ciemnym wyglądem dla części stalowych. Zmiana wymiaru jest nieznaczna.

Wykończenia mechaniczne

  • As-Machined: Standardowe wykończenie z widocznymi oznakami narzędzia. Ra 1,6 - 3,2 μm typowy. Powierzchnie funkcjonalne.

  • Szlifowanie: Precyzyjne wykończenie powierzchni z ścisłymi tolerancjami. Ra 0,2 - 0,8 μm. Używany do powierzchni łożyskowych i uszczelniających.

  • Polerowanie: Wysoko błyszczące wykończenie odblaskowe. Ra 0,4 μm osiągalne. Używany do widocznych, dekoracyjnych lub powierzchni o niskim tarciu.

  • Bead Blasting: Jednolita matowa tekstura. Usuwa ślady narzędzi i przygotowuje powierzchnie do powłoki lub anodowania.

  • Szotkowanie: kierunkowy wzór ziarna. Dekoracyjne wykończenie dla części architektonicznych, konsumenckich i widocznych przemysłowych.

  • Tumbling / Deburring: Masowe wykończenie do zaokrąglenia krawędzi i wygładzania powierzchni na dużych ilościach małych części.

Obróbka cieplna

  • Ogrzewanie: zmniejszenie napięcia po obróbce dla poprawy stabilności wymiarowej. Zalecany do części o bliskiej tolerancji.

  • Tłumienie & Temperacja: Zwiększa twardość i wytrzymałość części ze stali i stali stopowej.

  • Utwardzanie obudowy: Utwardzona powierzchnia z twardym rdzeniem do przekładni, wałów i części zużywanych.

  • Nitrydacja: Utwardzanie powierzchni z minimalnym zniekształceniem dla precyzyjnych komponentów.

  • Rozwiązanie + Starzenie się: Wzmocnienie stopów utwardzających opady, w tym 17-4PH ze stainless steel i tytanu.

Wytyczne dotyczące zastosowania

  • Zewnętrze lotnictwa kosmicznego: twarde anodowanie lub anodowanie kwasem chromowym

  • Struktura lotnicza: film chemiczny lub pasywacja

  • Urządzenia medyczne: Pasywacja lub elektropolerowanie

  • Przetwarzanie żywności: Pasywacja lub powłoki zgodne z FDA

  • Elektronika: Folia chemiczna do przewodności, cyna lub srebro do kontaktów

  • Komponenty o wysokim zużyciu: twarde anodowanie, twardy chrom lub nikiel bezelektryczny

  • Na zewnątrz i morskie: powłoka proszkowa, cynkowanie lub twarde anodowanie

  • Części widoczne dekoracyjne: szczotkowanie plus przezroczyste anodowanie lub polerowanie

Specyfikacje techniczne
ParametrSpecyfikacja
Materiały
MetaleAluminum (6061, 7075, 2024, 5052, 5083, 6082), Steel (1018, 1045, 12L14, 4130, 4140, 4340, 8620), Stainless (303, 304, 316, 316L, 17-4PH, 410, 420, 440C), Titanium (Grade 2, Grade 5, Grade 23), Brass (C36000, C37700), Copper (C11000, C10100, C17200), Bronze (C93200, C95400, C63000), Magnesium (AZ31B, AZ91D), Tungsten (90-97% W), Inconel (718, 625, 600)
Tworzywa sztucznePEEK (niepełniony, wypełniony szkłem, wypełniony węglem), akryl (odlewany, wytłaczany), nylon (6, 6/6, 6/12, wypełniony szkłem, MoS ₂- wypełnione), Delrin (homopolimer octowy), PTFE (dziewiczy, wypełniony szkłem, wypełniony brązem), PVC (typ I, typ II, CPVC), ABS, Poliwęglan, Ultem
Możliwości obróbki
Frezowanie CNC3-osi, 4-osi, 5-osi
Toczenie CNCKonwencjonalne toczenie, toczenie wieloosiowe z narzędziami na żywo
Szwajcarskie toczenieDo średnicy 32 mm, stosunek długości do średnicy > 10:1
EDMDrut EDM, podwodnik EDM
SzlifowanieSzlifowanie powierzchniowe, szlifowanie cylindryczne
Rozmiar Pojemność
Maksymalny rozmiar części (frezowanie)2000 mm x 800 mm x 600 mm
Maksymalny rozmiar części (toczenie)Średnica 600 mm x długość 1500 mm
Maksymalna waga części500 kg (frezowanie), 1500 kg (części stalowe)
Minimalny rozmiar funkcji0,5 mm (z odpowiednim narzędziem)
Tolerancje
Standardowe frezowanie i Obracanie±0.02 – 0.05mm
Obróbka precyzyjna ± 0,01 mm
Obróbka precyzyjna ± 0,005mm na życzenie
Szlifowanie ± 0,002 mm
Koncentryczność (obracanie)Standard TIR 0,01 mm
OkrąglośćStandard 0,005 mm
Wykończenie powierzchni
Jak obróbkaRa 1,6 - 3,2 μm
Precyzyjne wykończenieRa 0,8 μm
Wysoko precyzyjne wykończenieRa 0,4 μm na życzenie
Zakończenie ziemiRa 0,2 - 0,8 μm
gwintowanie
Gwinty wewnętrzneJednopunktowe gwintowanie, frezowanie gwintu, walcowanie gwintu
Gwinty zewnętrzneJednopunktowe gwintowanie, walcowanie gwintów, gwintowanie matryczne
Klasy wątki2A / 2B, 3A / 3B
Jakość & Inspekcja
CertyfikatyISO 9001:2015, AS9100D
ZgodnośćIATF 16949 (motoryzacja), ITAR (obrona)
Sprzęt inspekcyjnyCNC CMM, komparator optyczny, tester szorstkości powierzchni, tester zaokrągłości, tester twardości
DokumentacjaSprawozdania z badań materiałów, sprawozdania z kontroli wymiarowej, certyfikaty zgodności, FAI zgodnie z AS9102, PPAP na żądanie
ŚledzalnośćPełna śledzalność materiału od młyna do gotowej części
Produkcja
Czas realizacji prototypu3 – 5 dni roboczych
Czas realizacji produkcji10 – 20 dni roboczych
Minimalna ilość zamówieniaBrak minimalnego
Maksymalna wielkość produkcji100 000+ części rocznie
Logistyka
Przewoz lotniczy3-5 dni roboczych do USA / UE
Transport morski20-30 dni do USA / UE
OpakowanieIndywidualne opakowanie, zestawy, opakowanie ESD-bezpieczne, skrzynia na zamówienie
Często zadawane pytania
  • Czym są części serwisowe CNC?

    Precyzyjne komponenty produkowane za pośrednictwem usług obróbki CNC - części zamienne, części produkcyjne i komponenty zaprojektowane na zamówienie, które utrzymują uruchomienie sprzętu lub kompletują montaż.
  • Czy można produkować części zamienne z próbki?

    Tak, odwracamy próbki fizyczne, gdy rysunki nie są dostępne. Mierzymy część, tworzymy model CAD i odpowiednio wymieniamy maszyny.
  • Jakie materiały są dostępne do części serwisowych?

    Wszystkie powszechne metale i tworzywa sztuczne inżynieryjne, w tym aluminium, stal, stal nierdzewna, tytan, mosiądz, miedź, PEEK, nylon, Delrin i PTFE.
  • Jak szybko możesz dostarczyć części serwisowe?

    Prototypy i pilne części zamienne wysyłane w ciągu 3 do 5 dni roboczych. Zamówienia produkcyjne zazwyczaj trwają od 10 do 20 dni roboczych.
  • Czy zapewniasz certyfikację materiału dla części serwisowych?

    Tak, wszystkie materiały są dostarczane z raportami z badań młynów i pełną śledzalnością.
  • Czy istnieje minimalna ilość zamówienia?

    Nie. Maszynujemy pojedyncze części zamienne i produkcję o dużej ilości z tymi samymi standardami jakości.
SLINAR CNC machining service
Gotowy na skalowanie produkcji?

Prześlij swój CAD za darmową wycenę. Nie ma minimalnego zamówienia.

Uzyskaj darmową ofertę
Trustpilot